Signpost Winter
Games
Ambassadors Club

Oldřich Bubeníček, Governor of the Ústecký Region

01.03.2020 22:38

Vážení přátelé,

věřím, že lidová slovesnost, prastará nositelka moudrosti, dává každému z nás rady do života a zná odpovědi téměř na vše. Proto když se Vás někdo zeptá, proč se právě Vy věnujete některému druhu sportu, můžete říci tři prostá slova, jimiž vyjádříte jeho základní přínos. Ta slova zní: „sportem ku zdraví.“ Ano, myslím si, že fyzická aktivita utužuje nejen tělo, ale především ducha. Uvolnění a radost z pohybu je důvodem, proč lidé i v těžkých chvílích svého života sportují.

Jsem nadšen, když vidím, že si potěšení z pohybu nenechají ujít ani lidé, kteří mají nějaký handicap. Před těmito lidmi smekám pomyslný klobouk, neboť si dokáži představit, kolik úsilí a práce musejí vynaložit, aby mohli vykonávat činnosti jako lidé bez handicapu, natož aby se věnovali vrcholově sportu.

Nesmírně si proto vážím pořadatelů her Emil Open, kteří již devátým rokem mládeži se zdravotním postižením umožňují změřit své síly. Nepochybně se jim podařilo vytvořit prostor, v němž se tato mládež může realizovat a navázat mnohé kontakty i přátelství se svými protějšky nejen z České republiky, ale i ostatních evropských zemí.

Přeji všem účastníkům Mezinárodních her handicapované mládeže Emil Open 2020, aby i v těžkých chvílích měli dostatečný elán do života a aby si užili jedinečnou atmosféru her. Sportovcům přeji, aby se uměli radovat nejen z výhry, ale i prohry, neboť silný a úspěšný je člověk, který umí vyhrávat, ale i prohrávat. Pamatujte si, že každá naše prohra nás posune zase o kousek dál k vytouženému cíli. Pořadatelům přeji, aby byl i letošní ročník her tak úspěšný jako ty předchozí a aby neztratili chuť vnášet světlo do života druhým lidem.

 

Oldřich Bubeníček, hejtman Ústeckého kraje

Online application developer ShopUp