Rozcestník Zimní hry Klub ambasadorů

Účastníci

Radka Králová

Chtěla bych Vám strašně moc poděkovat za úžasnou akci jakou je Emil Open. 

Moje dcera Lucinka, já i můj manžel jsme se letos účastnili poprvé, a mě velmi mrzí, že jsme se neúčastnili i předchozích ročníků. Ani já, ani manžel jsme nechtěli zůstat doma, takže jsme jeli všichni. A rozhodně nelitujeme. Když bude možnost, pojedeme příště znovu. Vše bylo úplně fajn. Sportoviště krásná, ubytování čisté a dobrá strava. I já jako vegetariánka jsem měla vždy velmi chutné jídlo, což nebývá zvykem.

Emil Open je fantastická akce, která ve mně zanechala krásný pocit. 

Andres Virtus Estonia

Děkujeme za skvělý Emil Open 2023. Když jsem mluvil se svými sportovci, všichni se shodli na tom, že akce byla fantastická a že by se rádi zúčastnili i příštího ročníku Emil Open 2024. Příští rok musíme určitě přijet do BRNA, protože nám návštěva vodního centra chyběla. Největší dík patří tobě Vojtěchu, že jsi nám vyšel vstříc na nádraží a provedl nás soutěžemi. Moc ti děkujeme!

 

S pozdravem Andres a spol (Virtus Estonsko)

Lenka Fijalíková ZŠ a MŠ Kroměříž, F. Vančury

Dovolte, abych Vám jménem svým a hlavně jménem sportovců naší školy co nejsrdečněji poděkovala. A samozřejmě nejen Vám, ale všem, kteří se podíleli na organizaci těchto skvělých sportovních soutěží. Letos jsme se zúčastnili potřetí a tyto závody jsou pro nás vyvrcholením celoročního sportovního snažení a zároveň velkou motivací. Jsme rádi, že toto mezinárodní skvělé závody  probíhají. Moc si je vždycky užíváme a získané medaile mají všechny cenu zlata. Za každou medailí stojí sportovní úsilí zúčastněných sportovců a radost z každého získaného kovu je nesmírná. Určitě si ani nedovedeme představit, kolik času, úsilí a bohužel i stresu organizace tak velké soutěže obnáší. A za to Vám patří náš obdiv a velký dík. Prosím, vydržte nám a my se budeme těšit na setkání příští rok.

Mgr. Eva Petrů ZŠ Kamenice nad Lipou

12.ročník her je za námi a patří se poděkovat za organizaci, doprovodný program a všechno ostatní co patří k tak velké a skvělé akci. Naši žáci byli opět velice úspěšní a není nic krásnějšího než vidět jejich rozzářené, šťastné a usměvavé tváře. Byli nadšeni z atmosféry, svých výsledků a doprovodného programu na Hvězdárně.

Děkujeme, že tuto úžasnou akci pořádáte a těšíme se na setkání v příštím roce.

Michal Odstrčil ParaCENTRUM Fenix, z.s.

Krásný den,

Děláte skvělou, a je mi jasné, že obrovsky náročnou práci, díky za to. Samozřejmě s námi můžete počítat i pro příští ročník, rádi se zapojíme.

Ať se Vám daří!

David Sedlák Eprin

Dobrý den,

Moc Vám děkujeme, že jsme mohli být zase u toho, zase nás to bavilo a určitě se budeme těšit na další ročník. Vždy rádi něco vymyslíme a podpoříme jak aktuálně budeme moct.

Aftermovie perfektní, je vidět, že je to už neskutečně vyladěné všechno!

Jan Nedělník Comdata Czech

Dobrý den,

dovolte mi, jako každý rok, smeknout klobouk před celým týmem.

Jsem přesvědčen, že si Emil open užili všichni účastníci, moji kolegové byli opět nadšeni. 

Osobně udělám maximum, aby naše podpora pokračovala i v dalších letech.

Přeji krásný den.

Radim Klaška Agrotec Kia Modřice

Dobrý den,

jsme rádi, že se Vám 11. ročník vydařil a jsem rádi, že jsme mohli alespoň trochu pomoci.

Budeme rádi, když se na nás obrátíte i v příštím roce a my se tak budeme moci zase zapojit.

Ještě jednou děkuji a přeji hezký den.

Jana Koysova Hendi centrum

Dobrý deň,

Ďakujeme za zaslanie záverečnej správy, ktorá potvrdzuje vynaložené obrovské úsilie  realizačného teamu s úžasným výsledkom.

Verím, že aj vďaka propagácii a rozširovaniu partnerov a ambasádorov sa postupne podarí vyriešiť finančné krytie a pripraviť do budúceho roku prostredie pre ešte viac športovcov.

Bolo nám cťou byť súčasťou podujatia a radi prijímame pozvanie na ročník 2022.

Aktuálne je u nás na pobyte Anička, verím že o rok sa vidíme s ďalším účastníkom hier.

Držím Vám veľmi palce, veľa pracovného elánu pre ročník 2023 a prajem pekný zvyšok leta.

Monika Káčerková KBC

Dobrý den, 

Děkujeme za certifikát, moc si vážíme vzájemné spolupráce a také možnosti být součástí celé této akce.

Našim zaměstnancům se možnost dobrovolničení na něčem tak důležitém jako jsou tyto hry moc líbila a samozřejmě můžete počítat s naší účastní i příští rok.

Měj se krásně a hodně úspěchu.

Martins Mamis Latvia
Děkujeme za přijetí členů lotyšského týmu na Emil Open 2022 Evropské hry handicapované mládeže v krásném městě Brně. Martins Mamis. Lotyšsko.
Anonym
Děkujeme za krásný zážitek z této úžasné, pro Vás velmi náročné, akce. Her jsme se zúčastnili již 6. rokem a vždycky máme krásné zážitky a hlavně naši žáci si odvážejí medaile, zážitky, najdou nové kamarády, ale setkají se také s kamarády z minulých let. Naše poděkování patří všem, kteří se o nás starali na ubytování, stravování, doprovodném programu a ostatním. Děkujeme a těšíme se na 12.ročník her handicapované mládeže.
Libor Michalcik Kyndryl

Za vedeni firmy Kyndryl CIC Czechia mohu prohlasit, ze dobrovolnicke aktivity povazujeme nejenom za

zajimavou prilezitost pro nase lidi, ale Vase zpetna vazba nam  take dava dobry signal, ze

strategie firemni a spolecenske zodpovednosti, kterou se snazime budovat a kultivovat, se uspesne rozviji.

 

Sportovniho rozvoj mladych lidi urcite patri mezi oblasti, ktere jsou velmi dulezite a take bych Vam rad

podekoval za organizaci programu pro nasi mladez, ale i za umozneni zapojeni nas jako firmy a nasich zamestnancu.

 

Moc si vazime Vaseho certifikatu, dik patri predevsim nasim dobrovolnikum. Verim tomu,

ze i do budoucna budeme spolupracovat a dale podporovat Vas skvely Emily Open !

 

At se Vam dari !

Mgr. Michal Vaňáč ZOO Brno

Jsme moc rádi, že se taková akce koná zrovna v Brně a vážíme si, že můžeme svou malou troškou zpříjemnit účastníkům pobyt v našem milovaném městě.

Klobouk dolů, jak se Vám tak velkou a skvělou akci daří organizovat a osobně přeji jen to nejlepší do dalších let. S námi můžete počítat.

 

Mějte se fajn a hodně sil!

Ilona Literová SK Sluníčko Tanvald a DDM Vikýř Jablonec n.N.

Dobrý den, zdravím z Jablonce nad Nisou a děkuji za mailík, certifikáty a odkazy. A ještě jednou posílám velké poděkování za krásnou akci. 

Oba naše týmy (a sportovci i vedoucí) z SK Sluníčko Tanvald i Domu dětí a mládeže Vikýř byli velmi spokojeni, nadšení a hry si užili. Chválíme i skvělý sportovní program s organizací Černí koně a vašimi dobrovolníky na stadionu - handbike a trojboj, moc jsme si to užili a nasmáli se. Všechny nás to bavilo. 
Na další doprovodný program jsme se nehlásili, protože bysme ho nestihli. 
 
Všem organizátorům, dobrovolníkům, pomocníkům a všem patří velký obdiv za to, co všechno nám dokázali zařídit i v tak těžké době a že vše fungovalo. 
 
Přeji všem hezké léto, pevné zdraví, hodně pohody a radosti. Těšíme se na příští ročník. 
 
Moc díky za vše krásné, co jsme díky vám všem mohli prožít. 
 
Noémi Gégény Para-fitt Team

Dear Organisers, we are very grateful to you!

The sport event and accompanying programs were perfect. We met a lot of kind and helpful volunteers .

We hope the Erasmus + application will be supported and see you next June again in Brno!

Best regards and have nice summer.

Mgr. Eva Petrů ZŠ Kamenice nad Lipou

Dobrý den, jubilejní 10. Evropské hry jsou úspěšně za námi a opět se skvělými výsledky našich sportovců. Chtěla bych Vám moc poděkovat za výborně zorganizovanou sportovní akci i za krásný zážitek z doprovodného programu. V letošním roce pro Vás byla organizace velmi náročná s ohledem na dodržování vládních nařízení, ale vše jste zvládli dobře a patří Vám velký dík. Všichni naši žáci se už moc těší na další 11. ročník této nádherné akce.

Poděkování patří také všem ostatním, kteří se o nás po celou dobu pobytu v Brně starali.

Eva Jonášová ZŠ Lysá nad Labem

Dobrý den, máme pro Vás jen slova chvály a patří Vám všem "Emílkům" naše veliké díky a poděkování. Naše výprava se zúčastnila v plném počtu a opět jsme si celý pobyt neskutečně užili. Nevětší zážitek pro naše děti byl Aquapark Moravia v Pasohlávkách. Bohužel pak přišla katastrofická zpráva z blízkého okolí, ujeli jsem jen tak tak (ale to jsme zaznamenali jen my dospěláci, myslím, že většina z nás pak obětem přispěla v rámci svých možností). Doprovodný program na náměstí jsem také navštívili. Vše klapalo na velkou 1. Moc děkujeme za krásné zážitky a krásné medaile s výročním ročníkem a samozřejmě za zajištění dopravy, stravy a ubytování. Rádi se zúčastníme i v příštím roce. Děkujeme rovněž za pamětní certifikát.

 

Mgr. Veronika Kuklová AGROTEC a.s.,

Máme radost, že jsme se mohli podílet na akci Emil Open 2020. Klobouk dolů organizátorům a všem zapojeným za odvedenou práci, jedná se o krásnou akci, která má určitě smysl. Spolupráce si velmi vážíme a těšíme se na její pokračování i v dalších letech.

Miroslav Zachariáš Domov Harcov Liberec

Zdravím, ještě že se Evropské hry stihly, bylo to super! Pro mě jako bývalého atleta a běžeckého trenéra zvlášť, skvělá atmosféra, vrcholná akce apod. Znám to z opravdových Mistrovstvích světa a Evropy v atletice. To že závodníci házeli těžšími koulemi v kvalifikaci nevadilo/ po mém upozornění/, podmínky byly pro všechny stejné a ve finále to již bylo správné.

Jinak opravdu vynikající, vč. zázemí, ubytování, stravování, stihli jsme i nějaké památky. Příští rok zůstaneme i na plavbu po brněnské přehradě.

 

Daniela Brašničková Klub Road
Hezký den! Chtěla bych poděkovat organizátorům Emil Open, že se nevzdali a i v nelehké době pro nás připravili další ročník této skvělé akce. Pečovali o nás téměř mateřsky a to nejen během sportovních klání, ale i ve volném čase - ubytování, doprava, doprovodný program, vše perfektně zorganizováno. Chtěla bych také ocenit filosofii her, kde téměř každý vyhrává. I když podle známého hesla není důležité zvítězit, ale zúčastnit se, mám pocit, že v tomto případě dělá medaile na krku zázraky. Možná i díky tomu, že účastníci her nemají v běžném životě tolik příležitostí vyhrávat. Děkujeme!
 
Mgr. Lenka Galušková SK Kaštani ZŠ a MŠ Uherské Hradiště

Dobrý den, moc děkujeme za certifikát, za fotky i videa, ale především za skvělé dny u Vás v Brně. Na Emil Open jezdíme již několik let, byli jsme i na 1. ročníku, proto mohu porovnávat a vidím velké pokroky ;) Každým rokem je úroveň větší a větší. Na sportovní akce různého druhu jezdím s dětmi bezmála 40 let, ale Emil Open patří mezi TOP ;) Všechno precizně připravené, vše klape a když se nějaká maličkost objeví, hned je vyřešena.

Děkuji jménem svým i svých sportovců za Váš čas, chuť a zájem pro tuto činnost, především lásku k postiženým spoluobčanům a sportu, bez toho by to asi nešlo. Tou největší odměnou nám všem je úsměv, smích, zážitky a sportovní výsledky těch, pro které to všichni děláme. Našim dětem se nechce nikdy odjíždět domů a žadoní o účast v roce příštím. Letos nově i o hry zimní.

Přeji Vám všem hodně zdraví, energie a síly do další práce.

Karla Trusková Makej!

Chtěla bych Vám za všechny závodnice a závodníky z Makej! / Aldente / Úsměvů poděkovat za organizaci další skvělé akce, kterou jsme si opět moc užili! Obzvlášť v této době muselo být nelehké zařídit pro Emil Open všechny potřebné věci. Máte skvělý tým!

Kateřina

Emil Open je obrovská akce a plně rozumím tomu, že se nedá všechno naplánovat do posledního detailu. Nicméně, co mi dost chybělo, byl předled o tom, co se na jakých stanovištích od dobrovolníka čeká, kolik lidí bude mít na starosti, a podobně. Hodně detailů se řešilo na spolední chvíli (například doprovodný program) a vidět i organizátory zmatené nebylo moc povzbuzující. Nicméně akce to byla podle mě velmi podařená, děti vypadaly šťastné a já osobně jsem si to moc užila. Měla jsem pocit, že jsem užitečná a že můžu někomu pomoct. Bylo mi ctí se na akci podílet. Děkuji

Kamila Malinová OU pro žáky s více vadami, Praha

 

Za OU pro žáky s více vadami také velice děkujeme za super akci. Moc jsme si jí užili. Moc děkujeme všem organizátorům a dobrovolníkům, kteří se o nás starali a připravili pro nás nezapomenutelné dny. Děti ze zážitků z Emila žijí vždy celý rok :-). 
 
Už teď se těšíme na další ročníky!
Mgr. Eva Petrů ZŠ Kamenice nad Lipou
Chtěla bych Vám, jménem svým a všech našich žáků, poděkovat za krásné zážitky při 8. Evropských hrách handicapované mládeže. Získali jsme opět zlaté, stříbrné a bronzové medaile, ze kterých byly děti nadšené. Naše poděkování patří také všem, kteří se o nás starali  na Tauferových kolejích. Těšíme se na 9. Evropské hry a přejeme všem, kteří se podíleli na organizaci této náročné akce krásné léto.
Zbyněk Tomašík BRuNO family park

Jsme velice rádi, že se Vám akce vydařila a že jsme Vás mohli podpořit. Určitě se na nás neváhejte obrátit i v dalších letech.

Věra Pečínková TIC Brno

Mě osobně velmi těší, že jsme mohli pomoci dobré věci. Věřím, že všichni účastníci prohlídek města si z výkladu průvodců zapamatovali co nejvíce, i když už možná byli unaveni po předchozím náročném programu.

Rádi s Vámi budeme spolupracovat i při dalších ročnících Emil Open. 

Martina Jančíková JK Fany Hostěnice

Moc děkujeme za super závody, skvělou organizaci a doprovodný program. Vše fungovalo skvěle. V rámci doprovodného programu jsme navštívili Mendelovo muzeum a Planetárium a moc se nám to líbilo. Doufáme, že se příští rok zúčastníme zase. Mnoho úspěchů do dalšího ročníku přejí Jančíkovi.

Marta Drápalová DELIKA lahůdky, s.r.o.

Vaše poděkování za spolupráci nesmírně těší celý kolektiv společnosti DELIKA lahůdky, s.r.o.. Bylo by „nefér“ si pochvalu přivlastnit. Jsme rádi, že naše výrobky chutnaly a že jsme splnili Vaše očekávání.

Přeji Vám do budoucna hodně dalších úspěšných projektů a krásné dny.

Dobrovolník

Celková organizace byla někdy velmi matoucí a složitá, což jsem pocítila především jako delegát týmu. Nemyslím si, že vypadá úplně dobře, jestliže se o někoho máte starat, ale sami potom zjistíte, že nevíte ani základní věci, protože se k vám prostě nedostanou. Takže si myslím, ze větší komunikace s dobrovolníky by přišla vhod, přece jenom to děláme ve svém volném čase a proto bychom si zasloužili, aby se k nám koordinátoři chovali ohleduplněji.

Anonym  

O účastníky i dobrovolníky bylo velice dobře postaráno. Organizace byla výborná. V ničem nebyl problém.
K mé práci - bohužel jsem byl sám se sebou nespokojený - umím ruský jazyk a bulharštinu a dostal jsem pozici delegát Bulharska - výprava byla sympatická, rozdávala odznaky a pozornosti, ale jinak vše měnila a nedodržovala téměř nic, co se jí řeklo. Jak jsem pochopil, vše souviselo s vleklými finančními problémy výpravy, která se navíc skládala ze dvou velmi nesourodých výprav - Sofie a Varny. Navíc si našli v Brně přátele ze své komunity - byla to prostě specifická výprava. Pro komunikaci musí být vždy nejméně dva. Takže jsem spíše pomáhal Moldavanům, než Bulharům.
Jinak, byl jsem dobrovolníkem na řadě akcí (Sokolský slet, MR v cyklistice, MS v hokejbale, MS v inline hokeji, Olympijský park, Olympijský festival) takže mohu říci, že Emil Open byl vydařenou akcí po všech směrech. Jen mě mrzí, že jsem k tomu více nepřispěl i já.

Daniela Hanzlíková MYJÓMI družstvo invalidů

Za celý tým dobrovolníků MYJÓMI děkuji za příležitost, kterou jste nám dali a důvěru v nás vloženou.

Eva Borová Zeelandia spo. s r.o.

Ráda bych celému organizačnímu týmu pogratulovala za sebe i za naši společnost k tak obrovskému úspěchu! Dovedu si představit, kolik práce, času, nervů a energie stojí příprava takto velké akce. Věřím ale také, že následný pocit z dobře vykonané práce, radost těch, pro které jste to všechno dělali a splněný cíl, musí všechny ty těžké chvilky převálcovat. Jsem si jistá, že ve Vás všech zůstane nádherný pocit euforie, entuziazmu a uspokojení. Velice si vážíme toho, co děláte a obdivujeme Vás za to! Je pro nás ctí být Vaším partnerem a moci alespoň částečně, nepřímo pomáhat lidem, kteří to opravdu potřebují, a kterým tato pomoc poskytne možnost realizace a osobního naplnění.

David Hradil SiteUp

Na letošní ročník Emil Open jsem se byl podívat společně s kolegou a oběma se nám akce moc líbila a jsme oba opravdu rádi, že jsme mohli přijít a vidět její průběh. O celé akci jsme se bavili i s ostatními členy týmu a všichni byli nadšeni. Počet účastníků byl za mě už letos obrovský, ale měl být ještě 1x větší, jak jsem slyšel. Je opravdu škoda, že financování nevyšlo, jak jste počítali. Pokud to bude v našich silách, rádi Vám příští rok pomůžeme i v této oblasti.

Jsme rádi, že služby, které Vám dodáváme, pomohly s organizací a věříme, že Vám ušetřily spoustu času a případných nedorozumění a komplikací.

Vážíme si spolupráce s Vámi a rádi s Vámi budeme pokračovat i v dalších letech.

Dobrovolník

Děkuji za tuto zkušenost.

Dobrovolník

Organizátoři byli suproví.

Dobrovolník

Organizátoři byli milí a příjemní.

Dobrovolník

Chtělo to jen více informací.

Dobrovolník

Kladně hodnotím dostupnost organizátorů na telefonu po celou dobu akce a snahu rychle řešit problémy.

Dobrovolník

Organizace probíhala občasným hektickým způsobem, ale ve velmi přátelské atmosféře. V takovém kolektivu je radost pracovat.

Dobrovolník

Do příštího roku bych zlepšila komunikaci s dobrovolníky v průběhu akce (někdy se stávalo, že jsme neměli úplně přesné pokynyo tom, co a kde máme dělat, a nebyli jsme 100 % využití). Jinak to z mého pohledu byla super akce. Jak jsem viděla, jak si to všichni soutěžící užívají a mají radost, byla jsem ráda, že se akce můžu taky účastnit a trochu přispět k tomu, aby vše proběhlo, jak mělo.

Dobrovolník

Viem, že organizovať tak veľkú akciu je veľmi zložité. Oveľa lepšie by bolo oboznámiť dobrovoľníkov s ich umiestnením rsp. rolou viac vopred. Dobrovoľníci boli organizovaní zo dňa na deň - v piatok večer som ešte presne nevedela kde a kedy sa mám v sobotu dostaviť. Inak to hodnotím ako nadpriemerne zvládnutú akciu, ktorá pomohla a potešila veľa detí. Účasť bola pre mňa veľkým prínosom.

Dobrovolník

Určitě by pomohly lepší instrukce posílané před akcí týkající se přímo dobrovolníků a činností, které budou vykonávat. Nejen obecné informace, ze kterých se nic konkrétního nelze dozvědět. Myslím, že by to výrazně zvýšilo počet lidí, kteří se přihlásí a opravdu dorazí.

Dobrovolník

Organizátori boli fajn aj keď občas mi prišlo, že to bola na nich až priveľá akcia. Mnoho dobrovoľníkov sa často v rozpsoch nenašlo a museli sme tak konktaktovať organizátorov opätovne. Problém bol aj napríklad s registracciami, ktoré mnohým dobrovoľníkom chýbali a po areály sme potom chodili s menom niekoho iného. Avšak organizátori boli vždy ochotní pomôcť a hľadať riešenia pri vzniknutých situáciach.

Dobrovolník

Páčilo sa mi, že pred začiatkom akcie prebehlo hoci len krátke ale zaškolenie. Keďže išlo o pomoc pri hrách pre hendikepované deti informácie podávané na školení boli pre mňa veľmi cenné, keďže s takýmito deťmi nemám skúsenosti.

Dobrovolník

Jsem velice rád, že jsem mohl být v týmu a pomáhat na této akci. Seznámil jsem se skvělými lidmi jak z organizačního týmu, tak z týmů soutěžících. Děti byly famózní.

Eva Luterová Emil Open photographer

Jste všichni skvělý organizační tým, to je pak radost spolupracovat.

Emina Budurinová B02 and B04 blocks Manager, Lodging and Boarding of the University of Technology in Brno

Ráda se podílím na dobré věci, která má smysl. Věřím, že se ještě najde příležitost ke spolupráci.

Renata Pavlicová Department Manager – Lodging Sector I, Masaryk University

Budu se velice ráda těšit na další spolupráci.

Zdeněk Čížek Boarding and Lodging Director, Masaryk University

Blahopřeji k mimořádně úspěšné akci.

Pavla Wochová Boarding Manager, Mendel University in Brno

Rádi pomáháme při dobré věci. Těším se na pořádání další akce.

Jana Hradská Boarding and Lodging Director, Mendel University in Brno

Těší mne i mé kolegy a kolegyně, že jsme se mohli podílet na organizaci Evropských her a že jste byli s ubytováním v našich prostorách spokojeni. A budu věřit, že to není naše poslední spolupráce. Přeji hodně zdaru ve Vaší práci.

Ladislav Havel Rector, Mendel University in Brno

Bylo mi ctí, že jsem mohl přispět, byť velmi málo, k Vaší velmi úspěšné akci. Ujišťuji Vás, že Mendelova univerzita v Brně i v budoucnu podpoří Vaše konání.

Michaela Marksová Minister of labour and social affairs

Za Ministerstvo práce a sociálních věcí musím sdělit, že tyto hry mají naši velkou podporu. Velice oceňuji iniciativu i osobní nasazení, které každý rok organizace této významné události věnujete. Přeji mnoho úspěchů ve Vašich dalších aktivitách.

Miluše Šnoblová

Chtěla bych pochválit celý Váš tým za to, jak jste se všichni snažili, aby hry dopadly co nejlépe. Práce dobrovolníků byla opravdu perfektní. I když též unavení - tak usměvaví a vstřícní. Pár podnětů jako zpětnou vazbu jsem Vám poslala emailem. Přeji mnoho úspěchů v připravě dalšího ročníku her.

Kateřina Polišeňská a Martin Polišeňský ZŠ Morkovice

Her jsme se se synem zůčastnili poprvé a byla jsem velmi nadšená z atmosféry, programu i péče organizátorů. Veliké díky !!!!

Ubytování i strava zcela vyhovující, kompletní servis pro sportovce též (samozřejmě zmrzlina, ovoce a šťávy bezkonkurenční :-)) 

V čem bych viděla možnost vylepšení pro další ročníky by byla lepší organizace. Vím, že je to v takovém počtu neznalých dobrovolníků těžké a neporadím Vám, jak toho docílit :-), každopádně mě překvapovala místy neinformovanost "personálu". Např. když jsme měli jet na divadlo a stála jsem se synem sama na zastávce, utíkala jsem se zeptat (velmi vstřícného a ochotného) koordinátora koleje, jestli autobus vůbec pojede. Ten byl překvapen, že bude divadlo a operativně oslovil vedle sedící, také nic netušící dobrovolnici (též velmi milou a ochotnou). Ta s námi ihned vyrazila a společně jsme potom s obavami čekali na autobus, který nakonec přijel, ale řidič též nevěděl, zda máme ještě pro někoho jet, tak jsme preventivně objížděli ostatní koleje, při cestě zpět to bylo podobné. A takových situací bylo více.

Není to kritika :-), obdivuji píli, snahu a vstřícnost všech dobrovolníků i profesionálů, jen to dávám jako podnět k možnému kroku k dokonalosti :-).

Posíláme veliké DÍKY a přejeme požehnané léto plné milých setkávání

Mallika Koel Estonian Mental Handicap People Sport Organization

Naši sportovci i doprovod mají na závody v Brně velmi dobré vzpomínky. Moc si to užili a také získali dobré výsledky- vše díky perfektní organizaci akce. Moc děkujeme a přejeme hodně štěstí s přípravou dalších her.

Para-fitt Sportassociation Para-fitt Sportassociation

Jsme Vám moc vděční, že jsme se mohli zúčastnit. Byl to nezapomenutelný zážitek. Přejeme krásné léto.

Ilona Literová Sluníčko Tanvald a DDM Vikýř Jablonec n. N. 

Ještě jednou mnohokrát děkuji za možnost zúčastnit se. Za ohromné úsilí vás všech, aby tato úžasná akce mohla proběhnout i přes všechna velká úskalí, která jste museli vyřešit. Byla to opravdu krása a všichni naši účastníci byli přímo nadšeni. 

Přeji celému vašemu týmu hezké a pohodové léto a hodně odpočinku po náročných dnech.

Märt Pais SK Meduus

Opět to byla krásná akce a dobré závody. Doufám, že budeme zase moct přijet!

Kristýna Padrtová ARPZPD, ČR, z.s., Klub Road

Moc ráda bych Vám poděkovala za Vaše skvělé sportovní hry pro handicapovanou mládež, kterých jsme se mohli zúčastnit za náš sportovní Klub Road, Jesenice (ARPZPD ČR,z.s.) Naši sportovci si atmosféru moc užili, sportovali s velkým nadšením a nasazením. O to víc byli nadšení, že získali ve své kategorii medaili. Medailí se chlubí ve škole, v našem plaveckém kroužku a jsou hrdí, že to dokázali. A všude chválí, jak to byla SUPER SKVĚLÁ AKCE!!! Oceňují, že mohli poprvé zažít opravdové závody, seznámit se s ostatními závodníky a zkusit porozumět trošičku anglicky :-)

Opravdu smekáme za perfektní organizaci, přátelskou a milou atmosféru, nadšení realizačního týmu a dobrovolníků. Určitě je to velká dřina a stojí to spoustu sil.
Z naší strany vše fungovalo dobře, dostali jsme perfektní informace, doprava byla zajištěna také na jedničku. Brno jsme si opravdu zamilovali, a ještě pořád vzpomínáme a prohlížíme foto!! A už se teď těšíme na další ročníky. 

Ještě jednou VELKÉ DÍKY!

Silvia Lacková Nadácia Adeli

Chcela by som Vám veľmi pekne poďakovať za príjemnú atmosféru, úžasné zážitky a jedinečné okamihy, ktoré sme zažili s Vami v Brne :) Máme veľmi dobré a pozitívne ohlasy z každej strany. Hlavne rodina Zajícová s Tomáškom si to užili a Tomáša to nakoplo natoľko, že sa rozhodol venovať plávaniu aktívne. Dokonca bol hrdý na to, že mohlo byť vlajkonošom.

Všetko dobré prajem!

Eva Petrů ZŠ Kamenice nad Lipou

7. Evropské hry handicapované mládeže jsou úspěšně za námi a tak bych Vám chtěla jménem svým a žáků naší školy moc poděkovat za nádherný zážitek, který z těchto her máme. Organizace letošních her pro Vás nebyla jednoduchá a o to více si všichni vážíme úsilí všech, kteří se na Emil Open podíleli.

Velké poděkování patří také všem, kteří se o nás starali na vysokoškolských kolejích - kuchařkám na Tauferových kolejích a všem ostatním. Naši žáci si přivezli skvělé zážitky z celé akce, z doprovodného programu / Hvězdárna a planetárium/, ale hlavně si přivezli zlaté, stříbrné a bronzové medaile. Ještě jednou moc děkujeme a těšíme se na shledání příští rok.

Zuzana Kočáriková

Ešte raz by sme sa Vám chceli poďakovať za možnosť zúčastniť sa Emil Open.Bol to pre nás zážitok a spoznali sme veľa úžasných ľudí. Ďakujeme,že takéto niečo pre naše deti robíte.

S pozdravom Kočáriková z Piešťan :)

Filip Valenčin SŠ a ZŠ Nové Město nad Metují

Chtěl jsem Vám za SŠ a ZŠ Nové Město nad Metují velice poděkovat za nádherné tři dny v Brně. Emil open 2018 byl naprosto fantastický. Naši žáci si vše velmi užili, zazávodili si, i medaile získali, poznali nové kamarády a poprvé navštívili Brno.
Vše bylo skvěle zorganizované, ubytování bezvadné a jídlo skvělé. Neumím si představit, jakou práci musí dát podílet se na organizaci něčeho takového. Ale zážitky pro účastníky stojí za to. Proto doufám, že letošní komplikace s financováním Vás neodradí a příští rok bude Emil znovu. Určitě bychom rádi přijeli zase.
Mějte se moc hezky, poděkujte všem a za rok opět na shledanou.

Lenka Fijalíková ZŠ a MŠ Kroměříž, F. Vančury.

Chtěla jsem Vám vyjádřit velké poděkování a obdiv. Moc Vám děkuji za sebe i naše sportovce za pořádání a zorganizování závodů a budeme se těšit na setkání na dalším ročníku.

Anonym  

Děkujeme Emile. Doufáme, že se uvidíme i příští rok.

Anonym  

Jsme moc rádi, že jsme byli součástí Emil Open 2017. Určitě přijedeme i příští rok. Pokračujte dál v té dobré práci, kterou děláte.

Anonym  

Jedná se o skvělou akci, ale podle mě potřebuje mnoho vypšení, aby mohla být velmi dobrá.

Anonym  

Velmi pestrý doprovodný program, bylo z čeho vybírat.

Anonym  

Golf Masters bohužel probíhal pouze jeden den, s čímž jsme původně vůbec nepočítali. Jinak velmi příjemní a ochotní trenéři, se kterými bychom rádi trávili čas i další den dle plánu.

Anonym  

Soutěžili jsme pouze v atletice, vše bylo ok. Vynikající zázemí na stadionu, i když jsme tam byli skoro celý den.

Anonym  

Strava byla velmi chutná, ubytování dobré a koordinátorky milé a vstřícné, snažily se dozjistit, dozařídit a poradit, když byl nějaký problem.

Anonym  

Jídlo bylo dobré, ubytování dostačující. Hlavně kladně hodnotím přístup kuchařek a dalších pracovníků ubytovny a vstřícnost pořadatelů.

Anonym  

Organizátoři byli velmi vstřícní.

Anonym  

Určitě doporučíme a moc rádi znovu dorazíme:-)

Anonym  

Byla to vynikající akce. Děti byly nadšené a chtějí se rozhodně vrátit.

Anonym  

Doporučili jsme i kolegům v Polsku.

Anonym  

Rozhodně doporučíme. Jeli jsme s obavami, jak to budou postižení zvládat. Hlavně přesuny na ubytovny, sportoviště apod. Obavy se ale rozplynuly hned na nádraží, kdy pro nás přijely autobusy a všichni pořadatelé se o nás vzorně starali.

Tomáš Komárek Centrum Kociánka

Bylo nám ctí a taky radostí být součástí této krásné akce nejen jako partner, ale také jako soutěžící. Už nyní se těšíme na další vydařená ročník.

Dagmar Zvoníčková Mateřská škola, základní škola speciální a praktická škola Diakonie ČCE Ronička Soběslav

Ještě jednou děkujeme za to, co děláte. Moc se nám na hrách líbilo.

Lucie Vojtíšková Integrované centrum pro osoby se zdravotním postižením Horní Poustevna

Chtěla bych moc poděkovat za celou akci, která byla bezvadná a opravdu jsme si ji moc užili. Strávili jsme v Brně krásnou dovolenou. Příští rok se těšíme.

Jana Malivánková Střední škola F. D. Roosevelta pro tělesně postižené, Brno, Křižíkova 11, příspěvková organizace

Děkujeme za krásné zážitky během Emil Open, v dalším roce se opět rádi zúčastníme.

Petra Hnátová Cesta životem bez bariér, z.s.

Děkuji Vám za organizaci celých her, byla jistě náročná.

Joó Attila Hungarian School and Recreation Sport Association of the Persons with Disabilities

Ještě jednou Vám moc děkujeme za veškerou pomoc před akcí a během ní. Náš tým byl se vším naprosto spokojený. Doufáme, že se budeme moct zúčastnit i příštího ročníku.

Diyar Seitov NPC Kazakhstan

Jménem Paralympijského výboru Kazachstánu a jménem celého našeho týmu bych Vám rád moc poděkoval za organizaci této akce. Emil Open hry byly pro náš tým velkým přínosem a účastníci si je moc užili. Naše poděkování patří všem organizátorům za jejich skvělou práci.

Gašper Tanšek Center IRIS Ljubljana (Slovenija)

V první řadě bych Vám rád poděkoval za velmi příjemně strávený čas v Brně. Celková organizace i organizátoři byli na opravdu vysoké úrovni – vše bylo skvěle zorganizované a připravené, takže jsme v průběhu našeho pobytu neměli žádné problémy. Naši student si to užili, zažili spoustu srandy a už se ptají kdy (ne jestli) pojedeme i příští rok. Doufáme, že nás pozvete i na další ročník. Ještě jednou moc děkuji za veškerou pomoc, které se nám dostalo na dálku po e-mailech.

Arnošt Petráček paralympijský vítěz v plavání na 50m znak v Riu 2016

Ahoj Emiláci, moc vám děkuji, že jsem se mohl zúčastnit super akce Emil Open, bylo mi s vámi krásně. Držím palce do dalších projektů, ať se daří :-)

Kamila Malinová OU pro žáky s více vadami

Moc bych chtěla poděkovat za skvělou akci, kterou jsme si výborně užili. Děti byly nadmíru spokojené, vše klapalo, jak mělo. Super byli i všichni dobrovolníci a rozhodčí. Ještě jednou moc díky a těšíme se na příští hry.

Alice Svobodová ZŠ a MŠ pro sluchově postižené

Emil Open hry pro nás byly úžasný zážitek. Děti byly nadšené, po organizační stránce vše perfektní. Děkujeme za možnost se této akce zúčastnit.

Ivan Antov Gymnázium pro zrakově postižené a SOŠ pro zrakově postižené

Dovolte mi, abych jménem našich závodníků i za sebe poděkoval všem organizátorům za perfektní podmínky, které jste nám v Brně vytvořili. Za naši výpravu mohu prohlásit, že hry splnily svůj účel, naše mládence motivovaly k dalšímu sportování, navíc měli možnost se setkat s vrstevníky z mnoha zemí a také seznámit se Brnem jako krásným městem, ale i potenciálním místem studia na VŠ. Budu rád, pokud nás pozvete i na příští hry Emil Open.

Eva Petrů ZŠ Kamenice nad Lipou

Chtěla bych Vám velice poděkovat, že jste nám umožnili zúčastnit se 6. Evropských her handicapované mládeže v Brně. Naše děti byly nadšené, moc se jim v Brně líbilo a dosáhly skvělých výsledků. Soutěžily v atletice a přivezly 5 zlatých, 4 stříbrné a 2 bronzové medaile. Byl to pro ně obrovský zážitek a konečně také zažily úspěch. Do školy chodí v tričku Emil Open, svým spolužákům vypráví zážitky ze závodů a z plavby po přehradě.

Byla bych moc ráda, kdybychom se mohli zúčastnit dalších her pro handicapovanou mládež, pokud je budete organizovat. Vím, že organizovat takovou akci je hodně náročné, ale také tady vše klapalo tak jak má - i zde Vám patří velké poděkování a obdiv.

Vendula Veselá DOZP Všebořice

Ráda bych Vám všem, kteří jste se podíleli na organizaci Emil Open, poděkovala za skvělou organizaci, atmosféru, za pláštěnky při slavnostním nástupu, za perfektně připravené sportovní soutěže, za krásné ubytování i velmi chutnou stravu, za dopravu, za všechny doprovodné akce, které si naše děti velmi užily. Velké díky od nás patří i dobrovolnici Dominice Ulmanové, která se o nás po celou dobu starala na kolejích Pod Palackého vrchem – byla vždy usměvavá a vstřícná, vždy nám uměla pomoci. Velkou radost nám všem udělaly nádherné certifikáty a tleskačky. Ještě jednou mooooc děkujeme a rádi se příště zúčastníme znovu.


Emil Open

Organizační výbor

Pavel Zbožínek

Prezident organizačního výboru

Vojtěch Kocůrek

Viceprezident organizačního výboru

Emilova sportovní, z.s.

Malinovského náměstí 603/4 602 00 Brno, Česká republika IČO 067 07 785 Zapsaná Krajským soudem v Brně, 23497 L www.emilova-sportovni.cz www.emilnadace.cz
Online aplikace na míru ShopUp