Abychom Vám mohli představit nového viceprezidenta Evropských her handicapované mládeže Emil Open, požádali jsme ho o rozhovor.
Vojto, můžeš nám o sobě něco krátce říct?
Jmenuji se Vojtěch Kocůrek, je mi 21 let a studuji třetím rokem management sportu na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity v Brně. Dlouhodobě se věnuji různým sportům a díky studiu se podílím i na pořádání různých sportovních akcí.
Takže jsi z oboru Jak jsi se dostal na tuto pozici?
Nabídlo se mi skvělé spojení teorie a praxe. Emil Open vnímám díky naší fakultě, která je dlouholetým partnerem her, garantem jejich sportovní části a většina sportovních ředitelů je „od nás“. Moc se mi toto propojení líbí. Co se mě týká, mé první zkušenosti se sportem zdravotně postižených jsem získal během semestrální praxe, při pořádání regionálních her Special Olympics. Zaujaly mě natolik, že když jsem byl dotázán na zapojení do pořádání Evropských her handicapované mládeže, nešlo odmítnout. Tuto nabídku mi zprostředkoval náš proděkan pro rozvoj a strategii. Po setkání s prezidentem Emil Open jsem měl jasno. Koncept Emil Open považuji v tomto rozsahu a pojetí za ojedinělý a jsem moc rád, že mohu být jeho součástí. Je to pro mě výzva, které si vážím!
Co máš na starosti v rámci organizačního týmu?
Zatím mám na starosti hlavně sám sebe . Stále totiž získávám spousty informací, seznamuji se s celou řadou nových věcí ... Postupně se do toho ale dostávám a nabírám to správné tempo, které kombinuji s prací a psaním bakalářské práce. Důležité ale je, že kromě koordinátora dopravy a ubytování máme již sestavený kompletní tým, se kterým se scházíme a postupně řešíme jednotlivé úkoly. Máme domluvená sportoviště, postupně získáváme ubytovací kapacity, řešíme jednotlivé sporty, doprovodný program a také spouštíme první kolo přihlašování. A právě mojí náplní je všechny tyto činnosti a celý tým koordinovat, komunikovat s účastníky her z celé Evropy, prostě připravovat vše pro úspěšný 9. ročník.
A jak bude vypadat 9. ročník?
Určitě bude stát za to! Na sdělení konečné podoby her je ještě příliš brzy, nicméně sporty zůstávají ve své tradiční podobě – atletika, plavání, stolní tenis, boccia a bocce, navíc se snažíme o opětovné zařazení paragolfu. Rádi bychom v rámci her uspořádali také kemp pro nováčky v basketbalu a ragby vozíčkářů, domlouváme zařazení přehlídky pohybových skladeb, řešíme opět co nejpestřejší doprovodný program Emil Open. A pokud se nám ho podaří opět vrátit na náměstí Svobody, bude v podstatě dalším samostatným projektem – zahajovací ceremoniál, ukázky sportů, různá kulturní vystoupení, prezentace různých sportovních klubů a organizací. A to vše pod drobnohledem veřejnosti, které již tradičně budeme chtít svět handicapovaných přiblížit. A pokud se nám podaří uspořádat přímo na náměstí mezistátní utkání basketbalistů a ragbistů, které plánujeme, bude to opravdu pecka!
To zní skvěle. Budeme držet palce! Co bys na závěr vzkázal čtenářům?
V první řadě bych chtěl poděkovat za tento rozhovor, neboť je pro mě premiérou. Nevím, ke komu všemu se dostane, ale rád bych všechny čtenáře vyzval, ať se s námi do Emil Open jakkoliv zapojí – jako dobrovolník při jeho přípravách, nebo jako firemní partner spojí svoji značku s touto sportovní událostí, nebo třeba jen přispěje námětem na oživení našich her. Prostě pojďte společně s námi vytvořit skvělou akci!